Перейти до основного вмісту

Унікальний круїз по Нілу, популярний вже137 років, це подорож крізь час, а найкраща пора – січень і лютий

Колись давно, европейські аристократи вигадали вкрай привабливий спосіб відкривати для себе історичну спадщину фараонів, і втікти від сірої зими, а саме не кваплячись лежати в тіні з коктейлем і споглядати за приголомшливими пейзажами вздовж берегів Нілу. Змінилось з того часу досить багато, але цей спосіб дізнатися про історичні традиції Давнього Египту пережив вже майже сторіччя, і має великий попит сьогодні серед туристів з усього світу. Зараз одночасно курсують Нілом більш ніж 200 кораблів з екскурсантами.

Єкскурсії на один день до Луксору або Ассуану є обтяжливими через велику відстань з Хургади, яка становить більше 300 км. Після переїзду треба швиденько все оглянути, і це.. трохи втомлює. Інша річ – круїз на 5ти зірковому лайнері, втома нівелюється за рахунок відпочинку у каюті з кондиціонером та власним душем.

Каюта

Перш за все, розглянемо чому варто їхати в таку подорож і чому саме січень та лютий – найкращий час для такої мандрівки.

З власного досвіду скажемо, що січень і лютий в Египті – це так званий “сезон вітрів”, в цей час ціни на відпочинок в готелях Хургади та Шарм-ель-Шейху стають більш доступним, проте й вечір є менш приємним за рахунок більш низької температури і постійного вітру з пустелі.

Коли ж ми їдемо південніше більш ніж 300 км – змінюється клімат, і вітер вже не такий прохолодний, стає приємним доповненням при огляді розпечених кам’яних храмів Луксору, Карнаку та острова Едфу.


Отож розпочнемо огляд програми перебування “Круїзи Нілом”, є різні варіанти, на 3/4/7 ночей.

Розглянемо варіант на 4и ночі:

  • 1 день: Виїзд з готелю в Хургаді після сніданку на груповому трансфері. Відвідування Карнакського і Луксорского Храмів, а також Інституту Папірусу. Заселення на круїзний лайнер. Вечеря і нічліг на борту круїзного лайнера. Луксор – місто історії і магії, яке є однією з найкрасивіших частин Єгипту. Це культурний центр древньої культури, мистецтва і незліченних скарбів предків. Він відомий як найбільший у світі музей просто неба. Кількість збережених пам’ятників в цьому районі не має аналогів у всьому світі. Храм Карнака – це величезний комплекс в Луксорі, присвячений, передусім, Амону. Вражаюче видовище, будівництво якого відноситися до 2000 року до нашої ери, є другим за популярністю в Єгипті після Великих пірамід. Храм знаходиться на території древнього міста Фіви, яке було столицею Нового царства в Єгипті. Він такий же прекрасний, як і усі храми в Луксорі, можливо, навіть більшою мірою; і так само пропонує відвідувачам рідкісні артефакти стародавнього Єгипту.

Луксорский храм Амон Ра круиз по Нилу 1й день

  • 2й день: Сніданок на борту лайнера. Після сніданку відвідування Долини Царів (відвідування гробниці Тутанхамона за додаткову плату), а також огляд Храму Хатшепсут і Колос Мемнона. По поверненню на лайнер обід. Увечері лайнер відпливає. Вечеря і нічліг на борту круїзного лайнера. Долина Царів розташована недалеко від древнього міста Фіви, яке сьогодні відоме в Єгипті як Люксор. У цій місцевості з 15 по 9 вік до нашої ери здійснювалися поховання фараонів і єгипетської знаті. Археологи вважають цю долину одним з найбільш значимих місць на Землі. Ще в 1979 році Долина Царів була внесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Храм Хатшепсут розташований на території історичного пам’ятника Дейр-эль-Бахрі в східній частині Долини Царів. Він був побудований в XV столітті до нашої ери в якості заупокійного храму для цариці Хатшепсут, вдови Тутмоса II. Колоси Мемнона. Ці велетенські статуї були створені під час правління фараона Аменхотепа III і по суті зображували його самого, що сидить на вході у свій поминальний храм.

Храм Хатшепсут

  • 3й день: Сніданок на борту. Лайнер продовжує свій шлях вгору по річці Ніл у бік Кому Омбо. Обід на борту. По прибуттю в Кому Омбо відвідування Храму Себек. Далі лайнер продовжує свій шлях вгору за течією у бік Асуана. Вечеря і нічліг на борту круїзного лайнера. Храм в Комо-Омбо – древній храм у Верхньому Єгипті, єдине спорудження античного міста Нубіт, що збереглося. Будувався з 180 по 47 рр. до н. э. у правління династії Птолемеїв. Особливість цього староєгипетського храму в його подвійному культі, подвійному вході і симетричному присвяченні двом богам; ліворуч – Себеку з крокодиловою головою; справа – древньому “великому Гору” з головою сокола – Хароерису. Храм виділяється також своїм привабливим виглядом: розташований на крутому березі Нілу (правому, східному); руїни храму красиво підсвічуються і мають романтичний вигляд з річки.

  • 4й день: Прибуття в Асуан. Сніданок на борту лайнера. Вільний день або дві екскурсії на вибір за додаткову плату: екскурсія в Храм Абу-Сімбел/Нубійське село. Обід на борту. Ввечері, за бажання, відвідування звукового і світлового шоу на острові Філэ. Вечеря і нічліг на борту лайнера. Печерний храм в Абу-Сімбелі належить до найвідоміших пам’ятників староєгипетської культури. Величезні, 20-метрової висоти статуї фараона Рамсеса II Великого, що обрамляють вхід в храм, стали сьогодні такими ж символами Єгипту, як піраміди і сфінкс. Будівництво печерних храмів отримало під час правління Рамсеса II широкий розвиток, але Абу-Сімбел перевершує собою усі інші подібні споруди.

Храм Абу Симбел

  • 5й день: Після сніданку відвідування острова Філэ, Асуанської греблі і знаменитого незавершеного обеліска. Філэ – острів в районі Асуана на півдні Нілу. Після зведення Асуанської греблі він повністю затоплений, (до затоплення його розміри складали 380 метрів в довжину і 120 метрів завширшки). У античності острів вважався “недоступним”. Покладалося, що на священній землі могли жити тільки жерці, а птахи і риба нібито уникали його берегів.Острів і Храм знаходяться під захистом ЮНЕСКО.Асуанська гребля є грандіозним спорудженням нашого часу. Її мета – стримувати води найдовшої річки у світі – Нілу. Але мало хто знає, що технологія спорудження Асуанської греблі була відпрацьована в Запоріжжі, на спеціально побудованій зменшеній копії, яка збереглася досі. Незавершений обеліск – найбільший серед відомих древніх обелісків. Розташований в північному регіоні староєгипетського кам’яного кар’єру в Асуані, Єгипет. Вважається, що виготовлення обеліска було розпочате за наказом жінки-фараона Хатшепсут, цілком можливо в якості доповнення до Латеранського обеліска (який спочатку знаходився в Карнаку, а пізніше був перевезений в Латеранський палац в Римі). За своїм розміром він на третину перевершує найбільші обеліски, коли-небудь зведені в Єгипті.По закінченню екскурсії – груповий трансфер (близько 8 годин) з Асуана в Хургаду (надається lunch box).

Остров Филе


А тепер трошки конкретики по цінах на початок 2020 року:

Круїзний лайнер знімає обов’язковий сервісний збір у розмірі 20$ за дорослого/дитину. Оплачувати треба безпосередньо на борту лайнера при прибутті.

Вартість за додаткові екскурсії:

  • Нубійське село: Дорослий – 35$, Дитина до 11,99 – 20$
  • Світлове і звукове шоу в Карнакському Храмі: Дорослий – 50$, Дитина до 11,99 – 35$
  • Абу-Сімбел на автобусі: Дорослий – 120$, Дитина до 11,99 – 60$
  • Світлове і звукове шоу в на острові Філе: Дорослий – 50, Дитина до 11,99 – 35$
  • Гробниця Тутанхамона – вхідний квиток купується в Храмі за 250 єгипетських фунтів.

Круїз по Нілу – захоплююча подорож для любителів історії. Прокладені від Луксора, цього унікального, грандіозного музею просто неба, до Асуана, найпівденнішого міста Єгипту за часів фараонів. Круїзи по Нілу можуть стати прекрасним додатком до відвідування Великих Пірамід і Сфінкса в Каїрі або відпочинку на одному з курортів на узбережжі Червоного моря.

Перш ніж вирушати в дорогу ви повинні чітко розуміти, що круїз по Нілу відрізняється, припустимо, від круїзу по Середземному морю практично всім. Якщо в морському круїзі ви увесь час відпочиваєте і лише зрідка спускаєтеся на берег, щоб відпочити від моря, то тут все навпаки. Практично увесь час ви знаходитесь в дорозі на екскурсію, або на ній. Круїз по Нілу – ця розвага для людей енергійних, не ледачих, і воно навряд чи підійде любителям нічних дискотек і голосних тусовок.

Вам доведеться рано вставати, багато ходити і відпочивати на кораблі, щоб набратися сил для наступного дня. З цієї причини, до речі, не варто брати з собою маленьких дітей.

Так що якщо хочеться нових вражень від Єгипту – вирушайте в круїз по Нілу і ви відкриєте для себе новий Єгипет!

Тури до Египту можна подивитись за цим посиланням.

Можна обрати будь-який готель у Хургаді, а скомбінувати його з круїзом на 3/4/7 ночей довірте професійним менеджерам з Journey Time!

Верхняя палуба
Каюта "Стандарт"
Каюта "Стандарт"
Ужин в ресторане на судне
Джакузи на верхней палубе
Храм Хатшепсут
Храм Хатшепсут
Комо-Омбо
Карнакский Храм
Верхняя палуба
Каюта "Стандарт"
Каюта "Стандарт"
Ужин в ресторане на судне
Джакузи на верхней палубе
Храм Хатшепсут
Храм Хатшепсут
Комо-Омбо
Карнакский Храм

Інші поради