Перейти до основного вмісту

Вас лякає збір валізи у подорож? Ловіть наші поради :)

Відбираємо речі

Пам’ятайте, половина валізи прилітає назад в незайманому вигляді. Тому беремо в подорож необхідне і нічого зайвого.

 • Складаємо список
  Для початківців краще скласти повний перелік речей: від шкарпеток до документів. Якщо ж ви збираєте валізу не вперше, можна написати приблизний список, щоб нічого не упустити.
 • Складаємо усі речі на ліжко
  Починається найважливіша частина зборів. Окиньте поглядом цю половину Камаза речей і збагніть, що тридцять п’ята пара взуття зайва, футболок вистачить з десяток, а всю шафу суконь ви просто не встигнете зносити. Врешті-решт, ви ж не можете бути на фотографіях в одних і тих же речах від відпустки до відпустки? Тому відкладайте третю частину відібраних речей назад в шафу для наступної подорожі.
 • Відбираємо речі, в яких їдемо
  Вибирайте зручний одяг – це важливо в дорозі. Щоб не давило, не терло, не перетягувало, не спадало. Повірте, свої кращі наряди ви одягатимете у відпустці. Одягніться так, щоб у разі, коли стане жарко, ви змогли звільнити себе від зайвого одягу. Прикраси теж слід запакувати у валізу, в дорозі вони можуть вам давити, заважати або порватися. Рекомендуємо вибирати одяг з кишенями, вам можуть знадобиться вільні руки.
 • Ручна поклажа
  Приділіть ручній поклажі досить часу і підійдіть з усією відповідальністю. Це допоможе вам уникнути багатьох труднощів і ситуацій в дорозі.

У ручну поклажу треба взяти усе цінне і те, що знадобиться в дорозі: гроші, документи, гаджети із зарядками, павербанк, серветки, дезінфектор для рук, додатковий одяг (кофту, шкарпеточки) Якщо подорожуєте з дитиною – змінний одяг обов’язково (в дорозі можуть виникати усілякі ситуації). Кожна мама знає, що їй знадобиться в дорозі відповідно до віку свого чада. Радимо брати в ручну поклажу окуляри, у тому числі і сонцезахисні.

Обов’язково в кишеню сумки киньте важливі пігулки, місця багато вони не займуть, але допоможуть усунути раптові неприємності, що можуть статися. Так само не завадить і кулькова ручка, щоб без клопоту заповнити на кордоні документи. Не забувайте про обмеження до ручної поклажі, які ви завжди можете уточнити у вашого агента або безпосередньо у авіакомпанії. Кладіть гаджети ближче, їх сканують окремо від ручної поклажі. Рідини допускаються до провезення в об’ємі до 100 мл в одній баночці і загальним об’ємом 1 літр в одному пакеті.

Пакуємо речі

Чим щільніше ви складете речі у валізу, тим більше вірогідності дістати їх непом’ятими і цілими.

 • на дно валізи кладемо важкі і громіздкі речі, такі як взуття. Кожен черевик упаковуємо
 • окремо і складаємо шкарпетку одного до п’яти іншого. Крихкі речі або скло краще класти в середину валізи, заздалегідь обмотавши речами
 • між великих речей розкладайте дрібні і речі, що не мнуться, окремо складайте нижню білизну і шкарпетки
 • будь-які речі займають менше місця і не так мнуться, якщо згорнути їх рулонами
 • великий одяг можна скласти поверх валиків пачками, ремені і дрібні речі – розіпхати по кутах
 • рідини важливо слід упаковувати так, щоб не допустити протікання і забруднення одягу. Для цього кладіть їх в окремий пакет. Кришечку можна обмотати скотчем, це не дозволить дозатору натиснутися у валізі від транспортування. Можна заздалегідь придбати набір для мандрівників, в який входять баночки різного об’єму і вакуумні пакети із застібкою різного розміру (продаються у великих магазинах у відділах для туристів і спорту). Це дозволить не везти з собою літри шампунів, гелів, кондиціонерів, кремів.
 • окрему увагу приділіть збору аптечки. Її склад залежить від країни вашого відпочинку, місця відпочинку, подорожуючих з вами і вашої страховки. У країнах, таких як ОАЕ приміром, є сенс купувати ліки місцевого виробництва, вони якісніші. У деяких країнах місцеві ліки ефективніші, ніж привезені. Наприклад, в країнах з пекучим сонцем якісніше роблять засоби захисту. У країнах з наявністю комарів і мошок – краще діють місцеві засоби. Тому є сенс заздалегідь уточнити інформацію у вашого агента або шанувати самостійно.

Зважуємо валізу

Важливо зрозуміти ще удома, чи вписуєтеся ви в норми авіакомпанії по вазі ручної поклажі і багажу. Застебніть і зважте валізу і ручну поклажу. Наша вам порада: залишайте вільне місце у валізі на зворотний шлях. Ви ж обов’язково купите подарунки, сувеніри, фрукти тощо. Враховуйте це на старті, щоб на фініші не було проблем. Обов’язково перевіряйте вимоги країни перебування по ввезенню/вивезенню у багажі певних речей. Наприклад, в Таїланд не можна ввозити електронні сигарети і кальяни. А з Єгипту не можна вивозити корали. З країн Азії не можна вивозити деякі види фруктів, такі як кокос, кавун, дуріан. Не забувайте про перелік заборонених до провезення в ручній поклажі речей. Краще завчасно скласти такі речі у валізу.

Валіза готова, ручна поклажа на плечі – вперед на зустріч новим емоціям!