Подорожі з дітьми 👨👩👧👦 Акліматизація і зміна часу, поводження в літаку і багаж

Розглянемо найбільш розповсюджені питання при подорожах з дітьми. Якщо все врахувати… Чекайте, ви ж дітьми, все врахувати не можливо, і це цілком нормально. Отож почнемо:
Питання №1. Акліматизація.🌴🌨
З власного досвіду – перші дні є дуже важливими. Для дитячого організму зміна клімату, харчування може призвести до перепадів настрою, але.. це проходить досить швидко, є варіант, що акліматизація пройде взагалі непомітно.
- Побоюватися треба не акліматизації, а реакліматизації по поверненню з відпочинку. Не кожному дитячому організму сподобається різка зміна сонячного пляжу на сувору зиму. Так що, в перший тиждень після повернення з відпустки, краще звести прогулянки до мінімуму, побоюватися людних місць і переохолодження.
- Ні в якому разі не робити щеплення за 2 тижні до подорожі і 2 тижні після нього.
- У перші дні не віддавайтеся довгоочікуваного сонечка повністю, дитині зовсім не потрібен тепловий удар. Самий жаркий час дня (між 12 і 16 годинами) проводите в приміщенні, але не захоплюйтеся кондиціонером.
- Слід більше пити чистої води, щоб уникнути зневоднення.
- Іноді у дітей трапляється харчова акліматизація, яка виражається в короткочасному розладі шлунка. Вона може бути результатом звикання до води або місцевої кухні і не потребує лікування.
Питання №2: Зміна часових поясів🌏
- Різниця в 2 години не є критичною. Заради неї навряд чи потрібно переводити внутрішній годинник дитини.
- Більш різка зміна часових поясів може зажадати коригування режиму. Чим доросліша дитина, тим простіше і швидше він звикне вставати і засипати за новим часом.
- Дітей до року краще готувати до зміни режиму заздалегідь і за пару тижнів до подорожі зрушити час вставання і засипання в сторону необхідного.
Питання №3: Дитина захворіла💊
Хвора напередодні подорожі дитина може зірвати все, до чого ви прагнули кілька місяців. Тому за тиждень до від’їзду краще уникати людних місць, прогулянок в холодну пору, одягатися по погоді, не пити охолоджені напої. Якщо ж хвороба застане дитини на відпочинок:
- З собою у вас буде аптечка (список нижче), але в основному вона потрібна для спокою батьків і для надання першої допомоги. Помятайте! У ВАС Э МЕДИЧНА СТРАХОВКА.🏥
- Заздалегідь уточніть список клінік, які працюють з вашою страховою компанією. Намагайтеся потрапити у великий багатопрофільний госпіталь і домогтися прийому у дитячого лікаря. Лікарі загальної практики, які ведуть прийом в клініці на 2 кабінети, рідко надають хорошу педіатричну допомогу дитині.
- Майте під рукою інтернет. Самодіагностика по інтернету – сумнівна звичка, але це допоможе вам не піднімати паніку завчасно і самим з’ясувати, що з дитиною нічого серйозного не сталося. Крім того, інтернет допоможе вам переконатися, що ліки, які прописав іноземний лікар, дійсно підходять дитині за віком і показаннями.
Питання №4: Примхи в літаку і інші труднощі перельоту✈️
У транспорті діти ідеально НЕ поводяться (може тільки коли сплять). З цим потрібно просто змиритися. Пам’ятайте 5 годин ганьби – і ви на курорті. У всьому світі до вередування немовлят ставляться з розумінням. Але якщо ви зіткнулися з негативними коментарями в свою адресу, то запропонуйте незадоволеному пасажиру пересісти. Пам’ятайте, що його невдоволення – не ваша проблема.
Завдання батьків полягає в тому, щоб зуміти організувати літаковий час своєї дитини, розважити його, не дати йому занадто стомитися польотом. Діти бувають різні, комусь допоможе тільки планшет, комусь їжа, іншому малювання, четвертому нова іграшка. А краще мати всю нейтралізуючу зброю під рукою і застосовувати по черзі.
Деякі літакові Лайфхаки:🛩
- Їжа – це відмінна розвага. На пасажирів з дітьми не діє заборона на перевезення в салоні літака рідин. Ви можете взяти суміш, воду, пюре, печиво, сік, сухофрукти, фрукти в необмеженій кількості.
- Іноді в літаку буває неповне завантаження пасажирами. Під час реєстрації ви можете уточнити це і попросити залишити вам вільне місце поруч.
- Закладання вух у дитини хвилює всіх батьків. Як правило, діти до року не відчувають ніяких подібних проблем при зльоті та посадці. Старшим дітям можна давати пити або чупа-чупс. Користуватися краплями для вух або судинозвужувальними препаратами вкрай не рекомендується.
- Підготуйте для дитини маленькі сюрпризи в літак, але не діставайте все відразу. Це можуть бути нова книжка, не дуже гучна іграшка, набір для малювання, наклейки.
- Якщо ви летите одна, не соромтеся попросити допомоги у пасажирів. Жінки у віці, як правило, готові виручити у важкій ситуації. Пам’ятайте, що рейс можуть затримати або перенести. На цей випадок у вас повинна бути дитяча їжа або можливість її здобути. Крім того, зазвичай в аеропортах обладнані дитячі кімнати з ліжками, де можна з комфортом вкласти дитину спати.
Потрібно розуміти, що з дитиною не вдасться відіспатися за всі робочі тижні, не вийде розслабитися в ресторані з келихом вина, шопінг без кордонів і сплав на байдарках теж доведеться скасувати. Це навіть не проблема, а просто дана батькам реальність, з якою треба змиритися.
Питання №5: Екскурсії🚌
Не плануйте відвідати всі і відразу, встигнути скрізь і все подивитися. З дитиною або без, ви не зможете осягнути неосяжне. Заздалегідь складіть список маст-сі пам’яток і розкидайте їх по всьому відпочинку, не залишайте все на останні дні.
- Батьки можуть їздити на екскурсії по черзі. Або спати вранці допізна по черзі. І абсолютно точно їсти в ресторані по черзі, поки один з вас розважає дитину.
- Скористайтеся послугами няні.
- Візьміть з собою в подорож бабусю. Це схоже на те, як якщо б ви залишили їй свою дитину, а самі вирушили відпочивати, тільки нікому не образливо.
- Батькам слід підлаштовуватися під режим сну і неспання дитини, а не навпаки.
Питання №6 Вартість☑️
Подорож з дитиною до 2 років має значний плюс – інфанту не потрібно купувати окремий квиток на літак і оплачувати проживання в готелі, а це значно зменшує витрати на подорож. З іншого боку, вас чекають переплати за комфорт. Вам навряд чи захочеться летіти з 4 пересадками, щоб заощадити кілька сотень доларів. І ночувати з дитиною ви напевно віддасте перевагу в більш-менш приємною готелі, а не в аеропорту.
Що взяти на море дитині. Аптечка.
- Засоби для обробки дрібних ран: Мірамістин або Хлоргексидин, Бепантен мазь Рятувальник
- Матеріали: вата, бинт, пластирі, ватяні палички
- Засоби від проблем зі шлунком: Смекта, Активоване вугілля, Еспумізан
- Засіб від алергії: супрастин Феністил-гель (при свербінні від укусів комах)
- Жарознижуюче і болезаспокійливе: сироп Нурофен, засіб від заколисування – драмина
- В ніс: Аквамаріс, Називин
- При прорізуванні зубів: Вибуркол Калгель
- Інше: Електронний термометр аспіратор заспокійливі трави.