Перейти до основного вмісту

Подорожі Чорногорією (Частина 3)

Чорногорія

Це третя публікація в серії “Подорожі Чорногорією”. Для інших публікацій натисніть тут:

Чорногорія, продовження… Старе місто Будва і фортеця”Цитадель”

Після того, як ми повернулися з морської прогулянки, наш катер висадив нас в порту Будвы, звідки ми і продовжили наш шлях в старе місто і “Цитадель”.

Будва – одне з найдревніших міст в регіоні Адріатики, йому більше 2500 років, і не дивно, що історія міста дійшла до нас в легендах і міфах. Дуже багато легенд говорять про назву міста, символах і письмових згадок, але кожна з них по-своєму цікава.

Про одну з них я розповім – це дві сполучені рибки. Їх можна побачити на стіні Цитаделі, старого міста.

«Стародавня легенда свідчить, що колись, дуже давно, у Будві жили двоє закоханих  – красуня Олена і каменосець Марко Митров. Проте, їх любові, на жаль, не дано було здійснитися: багатий батько Олени ні в яку не хотів видавати дочку за бідного каменотеса. І тоді вони у двох кинулися у бурхливе море з високих будванских скель. Проте, видінню було угодне вчинити справжнє диво! Як тільки вони торкнулися води, так відразу ж перетворилися на двох прекрасних рибок, і вже ніколи не розлучалися.

І побачивши це, хтось сказав: “Нехай двоє будуть як один”(Ko jedno nek budu dva). Так, згідно з найсимпатичнішою легендою, з’явилася назва міста – Будва.

Багато хто пішов за покупками, вечеряти в затишних кафешках, але для мене, в першу чергу, було цікаво подивитися на саме місто і Цитадель. Пройтися  вузькими вулицями, які нагадують лабіринт, підійнятися на могутні стіни старого міста, побачити найкрасивішу архітектуру, відчути той самий колорит і дух міста.

Але неймовірні панорами з самої Цитаделі – це щось. Можна побачити узбережжя Будвы, саме місто і незабутній захід.

На стіни можна піднятися по сходинках через середньовічну Цитадель – вхід здайся 2,5 євро, але однозначно воно того коштує.

Будете в Чорногорії, Будва – обов’язкова для перегляду! Рекомендую!