Перейти до основного вмісту

Подорожі Чорногорією (Частина 2)

Це друга публікація в серії “Подорожі Чорногорією”. Для інших публікацій натисніть тут:

Отже, після відмінного релакса на пляжі, смачної їжі і теплого моря наступний день очікувався куди цікавішим. Оглядова екскурсія по основним курортам Чорногорії (Св. Стефан, Бечичи, Рафаиловичи, Будва) і катання на катері по Будванской ривьере.

У 8:00 нас вже чекав автобус і гід, але, звичайно ж, як і завжди ми виїхали із затримкою в 30-40 хвилин.

Як виявилося не лише у мене був відмінний вечір в готелі, а у усієї групи – заходили сонні і якісь “втомлені”.

Наш маршрут складався з оглядової екскурсії курортів і парочки готелів по дорозі. Хочу сказати, що узбережжя Чорногорії дивовижне: нескінченна кількість пляжів, бухт зчистісінькою водою. Хотілося зупинитися у кожної з бухт і поплавати – вони так і манять..манят…

Першою нашою зупинкою був панорамний майданчик на Святий Стефан – нереально красивий вид і поєднання культури, архітектури, неперевершеної атмосфери, просто не давав зупинити затвор мого фотоапарата і припинити робити знімки.

Цей унікальний острів-готель розташований в 9 км напівденний схід від Будвы пов’язаний з берегом вузьким піщаним переходом. Святий Стефан колись був одним з рибальських селищ, а тепер готель класу ЛЮКС!

Далі, ми попрямували у бік селища Рафаиловичи і найцікавіше нас чекало в другій половині дня – це морська прогулянка по Будванской ривьере і Будва (старе місто і замок Цитадель).

Коли ми приїхали до нашого причалу, нас чекав невеликий катерок до 25-30 посадочних місць, і якщо усі дружно перейдуть на одну сторону палуби катера, то невиключено, що купання в адріатичному морі може початися у будь-яку секунду.

До речі, морська прогулянка – це суперский спосіб відразу оглянути усі пляжі Будванской ривьеры і вибрати собі самий відповідний, ознайомитися з архітектурою і красотами Чорногорії.

Про море я взагалі мовчу, оскільки настільки чистої і прозорої води я у своєму житті не бачив. Вода омивала скелясте узбережжя і шалено красиві бухти, на які можна потрапити тільки з моря.

Хочеться узяти пляшку холодного пивця, всістися зручніше на носі корабля і насолоджуватися видами і максимально відобразити картинку у своїй пам’яті на все життя.

У нашій екскурсії так само було включено купання з морськими їжаками (вони знаходяться глибоко на дні, але так і не скажеш, складається враження, що ось-ось і натрапиш) і, звичайно ж, мою цікавість мене змусилоза сунути свій ніс в печеру в 100-150 місцях від нашого кораблика, де ми зупинилися викупатися у відкритому морі. Було, звичайно, трохи моторошно, але шалено цікаво, що ж там, в печері, чи є хоч якийсь берег і що там може бути цікавого.

Запливши в печеру, було якось темнувате і прохолодне, під ногами я відчув пісок, але мене це дуже обрадувало оскільки можна було відпочити, помилуватися печерою і поплисти назад.

Якщо є питання, пишіть, з радістю на них відповідатиму!

Про старе місто, Будва ми поговоримо в слід. посту…