Перейти до основного вмісту

Найкраща активна екскурсія біля Кемеру. Коли ALL Inclusive треба поставити на паузу.

Каньон Гуйнюк на вході

Коли поруч з готелем є дійсно неповторні природні дива, то було б логічно зробити перерву в системі ALL Inclusive і вийти за межі готелю.

Однією з найкращих і незабутніх атракцій на Анталійському узбережжі Туреччини є Каньон Гуйнюк, або Каньон Гармонії поблизу міста Кемер.

Для чого туди їхати і що ви побачите:

  • Дійсно унікальна природня атмосфера Таврських гір;
  • Якщо ви не бачили річкову воду смарагдового кольору – саме там вона ніжносмарагдова;
  • Натуральна аромотерапія від сосонових і кедрових дерев під час перебування в каньоні;
  • Ви пройдете по річці проти течії, побачивши зміну кольорів і вам гарантоване відчуття першовідкриття під час всього маршруту;
  • Вдягнете гідрокостюм і шолом – безліч лайків гарантовано.

Вздовж каньону Гуйнюк

Ми так і зробили, після сніданку в готелі Grand Park Kemer, який має чудове розташування, і забронювавши з вечора два велосипеди (оренда 1 велосипеда в цьому готелі – 10 доллларів США/день), вирушили дорогою вздовж узбережжя Середземного моря. Одразу хочу звернути увагу, що разом з велосипедами видають шоломи, захист, а також велозамок, який нам дуже став у нагоді, коли ми заходили на територію парку.

Підібрати тур по ранньому бронюванню до Туреччини за посиланням.

На території парку вас чекає близько 2 км дороги з підйомом уздовж каньйону і лише у кінці – майданчик з устаткуванням і вхід в ту частину каньйону, де потрібно плисти. Тому ті, хто не хочуть плисти, можуть…  просто чудово погуляти. Каньйон дуже красивий. Гори, ліс, озера і річку ви побачите у будь-якому випадку. Ми почали прогулянку приблизно о першій дня, боялися що буде дуже жарко (подорожували у середині травня). Але у результаті, зрозуміли, що цей час оптимальний. Групи, яких привозять з ранку, вже йшли.

Пакетники, що живуть в готелях “все включено”, бояться пропустити обід, тому в каньйоні народу було зовсім мало. Оскільки доріжка йде то на сонці, то в тіні, від жари ми не втомилися. Ми провели в парку близько 4 годин, і коли йшли назад, звернули увагу, що сонце вже йде з ущелини. Тому тим, хто увійшов до парку годин близько 16-00 і збирався плавати, було ще холодніше )). Тепер про бодірафтинг. Вартість спорядження (гідрокостюм+спасжилет і тапки) = 70 TL (12$). Платити готівкою, можна в $ або €. У послугу включені камери схову. Э приміщеня для переодягання.

Фотокамери з собою не беріть, якщо тільки водостійкі. Спеціальні водостійкі чохли для телефону краще купити заздалегідь в тур. магазинах (коштують близько 16 лір (3$). Отже… 40-50 м глибокий холодний відрізок, який потрібно проплисти. Цю ділянку можна проплисти на човні за окрему платню, але це не позбавить від намокання. Далі можна вставати на дно. Усі зазвичай йдуть до водоспаду. Не ламатиму інтригу, для тих хто збирається, скажу лише, що потрібно певну фізпідготовку, спритність і обережність, щоб не підсковзнутися на каменях.

Добре, якщо в компанії буде хтось з чоловіків. За моїм розумінням маршрут бодірафтинга не підходить для маленьких дітей, краще, мабуть, років від 10-12, і літнім людям теж може бути важко. У цій частині каньйону ми пробули біля години, увесь час так чи інакше ти у воді. Хочу ще додати, що на території парку є декілька кафе (біля озер і біля рафтингу), з напоями і нехитрою їжею. Біля входу в парк чергують таксисти і є табличка з номером телефону виклику таксі (для тих, хто самостійно і без машини).

💲Вартість (бажано мати з собою турецькі ліри, картки тут не приймають нажаль):

  • Відвідання парку коштує 7 турецьких лір (1,2 $, але якщо у вас буде валюта, то згідно “внутрішньокемерського” курсу з вас візьмуть 2 доллари або 2 евро)
  • Оренда гідрокостюма + рятувальний жилет 70 лір (12$) (він вам точно стане у пригоді, вода досить прохолодна, а перші 40-50 метрів треба проплисти глибоку ділянку)
  • Гранатовий фреш – 1$
  • Подорож на одну людину нам вийшла з орендою велосипедів – 25$.

Якщо їхати з центру Кемеру маршрутка коштуватиме 5 лір (1$), потрібно попередити водія про те що вам потрібно на повороті до каньону – зупинять. Буде щось приблизно: “Гуйнюк каньен дур лютфен”, гугл перекладач вам у допомогу. Не бійтеся – вас зрозуміють! Гарних подорожей.

🏖Підібрати тур по ранньому бронюванню до Туреччини за посиланням.