Перейти до основного вмісту

Грузія. Гудаурі. Для лижників які хочуть зрозуміти зміст фрірайду, беккантрі і хелі-скі на висоті 2196 м.

Гудаури – молодий гірськолижний курорт, що розвивається, знаходиться в Казбекському районі Грузії в 120 км від Тбілісі на висоті 2196 м, поблизу Хрестового перевалу. Глибокий сніговий покрив, відсутність каменів, лавинної небезпеки роблять Гудари меккою фрірайду, беккантрі і хелі-скі.


Розберемося  з поняттями: дослівний переклад англійського слова backcountry – віддалена від шляхів сполучення місцевість, околиця. Суть цього терміну в контексті гірських лиж і сноуборду та ж сама – віддалені від доглянутих трас і підйомників, дикі схили. Схили з усіма їх принадами – мальовничими пейзажами, відсутністю людей, цікавим рельєфом, незайманою цілиною, а також відсутністю контролю лавинонебезпечності і лижного патруля. Відповідно, цим же словом називається і увесь процес катання по таких схилах, включаючи закидання і евакуацію. Фрірайд – майже те ж саме, але може бути поряд з трассою, під канаткою і так далі. Коли в тебе довші і ширші лижі або сноуборд і ти їдеш трасою а потім поза трассою і взагалі де бачиш. Хелі-скі -(Heli – Skiing) закидання (і, при необхідності, евакуація) за допомогою вертольота, це взагалі нагадує спецоперацію і задоволення не з бюджетних.

З поняттями які і роблять Гудаурі меккою цих штук розібралися, а тепер про головне, про сніг: гірськолижний сезон в Гудаури триває з другої половини грудня по травень, в цей час можливе комфортне катання на усіх трасах. У снігові роки в листопаді і травні можливе катання на третій, п’ятій черзі.

Траси і підйомники : нижня станція підйомника знаходиться на висоті 1990м, а верхня на 2993м. Підйомники Doppelmayer, Poma. Протяжність трас 50 км. Загальна кількість трас 22. Підйомники курорту можуть одночасно обслуговувати 11000 людей. 218 гектар трас щоночі обробляються ратраками. 20 трасс для професіоналів 80 для початківців. На першій і другій трасі встановлені снігові гармати.

Як доїхати: якщо ви не обтяжені своїм спорядженням, то можете доїхати до курорту на маршрутці з Тбілісі. Гудаурскі маршрутки стоять на автовокзалі “Дідубе”, трохи далі за мцхетских маршрутки. Тобто, вам потрібно пройти вперед від виходу з метро, пройти мцхетські маршрутки і шукати за ними. Проїзд до Гудаури коштує 8 ларі. Але може статися, що вже на виході вас зустрінуть підступні таксисти. Вони скажуть вам, що трасу тільки що закрили, маршрутки не ходять, але він готовий відвезти вас туди, ризикуючи життям, за 100 ларі. Або лишилося 2 місця по 40 ларі кожне. Не ведіться на це, а відразу шукайте гудаурську маршрутку. Казбекська теж підійде.

А тепер про плюси і мінуси відпочинку саме тут:

Спочатку про плюси:

  • Саме тут є можливість перейти від трасс до вищезгаданного фрірайду і беккантрі, в ясну погоду це буде дуже легко зробити – схили дуже широкі.
  • Грузинська гостинність і бажання допомогти (коли ми спускалися з метою просто прогулятися, біля нас приторможували водії і хотіли нас підвезти вниз абсолютно безкозштовно, було приємно).
  • Готелі високої якості з смачним харчуванням (грузинська їжа і вино, про них ходять легенди, і не дивно. Можна харчуватися самостійно, в місцевих ресторанчиках і хінкальнях. Поїсти на 40 ларі – елементарно)
  • Приголомшливі види (куди не поглянь – просто захоплює погляд)
  • Є чим доповнити катання. Можна політати на парапланах , або з’їздити в Тбілісі, погуляти по старому місту, відвідати сірчані лазні (регулярно ходять маршрутки, можна за день укластися туди і назад). Ще варіант, якщо перевал відкритий, – з’їздити в Степанцмінду, прогулятися до церкви біля підніжжя Казбека… та багато чого, був би час і мотивація на вихід за межі готельного номера)).

Про мінуси:

  • Висота вище 2000 метрів має свої особливості – падає туман, або ліпить сильний сніг і все.. сидиш в готелі. Так може бути і день і два і чотири.
  • Немає нічного відпочинку та розваг, місць де збираються після катання всі хто відкатав і хоче різноманітнити відпочинок
  • Переміщатися пішки між готелем-магазином-готелем досить проблематично, оскільки по дорозі весь час їдуть фури, а тротуарів немає зовсім.

Загалом, Гудаурі має дуже вдале розташування, і за бажанням сюди можна літати просто на вікенди, замовивши трансфер з аєропорту Тбілісі ви вже через 2 години будете вдягати лижі чи сноуборд і насолоджуватись безмежною красою Кавказу.

Тури в Грузію від Journey Time можна замовити за посиланням, натиснувши сюди.

Інші поради